Департамент державної реєстрації та нотаріату

Міністерство юстиції України

Київ , Київ

27-03-2020 12:50

В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу ГУ СБ України у м. Києві та Київській області Трембач А.О. звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення.
В обґрунтування клопотання, слідчий зазначив, що слідчим відділом Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22016101110000165, внесеного 07.09.2016 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 2 ст. 361 КК України.
Встановлено, що у квітні 2016 року громадянин України ОСОБА_2, за попередньою змовою групою осіб із приватними нотаріусами Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, а також іншими невстановленими особами, заволоділи чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах, а саме 11 об'єктами нерухомого майна (автозаправними станціями) на території України, що належали на праві власності ТОВ «ТРІ МЕНЕДЖМЕНТ».
Для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, з метою з'ясування істотних умов зазначених правочинів, документів на підставі яких вони вчинені, документів, що свідчать про дату та годину їх вчинення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до усіх документів на підставі яких приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_8 27.01.2012 р. видав свідоцтво про право власності на бланку НОМЕР_1, за реєстровим № 657, оригіналів усіх документів, що зберігаються у справах нотаріуса щодо вчинення зазначеної нотаріальної дії, оригіналів платіжних документів (квитанцій, роздруківок банківських виписок тощо), які підтверджують вчинення оплати за нотаріальне посвідчення вищевказаних правочинів, та сплату до бюджету податку з доходів фізичних осіб; які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів.
Заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому мають обґрунтувати можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, інформація, яка належить до таємниці вчинення нотаріальних дій.У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Слідчого відділу ГУ СБ України у м. Києві та Київській області Трембача А.О. - задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС слідчого відділу Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Трембачу Анатолію Олеговичу, старшому слідчому в ОВС слідчого відділу Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Крамському Олексію Дмитровичу, іншим слідчим слідчої групи у даному провадженні, оперативним співробітникам, які діють на підставі доручення слідчого, тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_8, з можливістю вилучення оригіналів (провести виїмку) таких документів:
-усіх документів, на підставі яких приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_8 27.01.2012 р. видав свідоцтво про право власності на бланку НОМЕР_1, за реєстровим № 657,
-свідоцтва на бланку НОМЕР_1, за реєстровим № 657,
-усіх документів, що зберігаються у справах нотаріуса щодо вчинення зазначеної нотаріальної дії, та нотаріального посвідчення усіх зазначених правочинів;
платіжних документів (квитанцій, роздруківок банківських виписок тощо), які підтверджують вчинення оплати за нотаріальне посвідчення вищевказаних правочинів, та сплату до бюджету податку з доходів фізичних осіб щодо вчинення вищевказаного правочину.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Джерело: https://opendatabot.ua/court/62715451-32877b84f31f31a69831c4d5669b747d

0 коментарів