Комунальному підприємству "Херсонське бюро технічної інвентаризації" скасовано 14.09.2018

Міністерство юстиції України

Херсонська область

03-04-2020 11:40

акож потерпілий зазначив, що перереєстрація вищевказаного нерухомого майна була здійснена з порушеннями вимог чинного законодавства. Відповідно до витягу Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, встановлено, що 20.06.2018, державним реєстратором КП Херсонське бюро технічної інвентаризації Херсонської області, ОСОБА_6, на підставі рішення суду, серія та номер 319/574/14, виданого Київським районним судом м. Сімферополь, нежитлову будівлю (спальний корпус А ), згальною площею 740,8 кв.м., за адресою: Херсонська обл., Генічеський район, с. Генічеська гірка, вул. Набережна, 32, зареєстровано на ОСОБА_7. Будучи допитаним в якості свідка ОСОБА_7, показав, що 24.05.2018, він перебував на території смт. Антонівка, та нікуди не виїжджав за межі свого місця мешкання. Крім цього ОСОБА_7 зазначив, що йому взагалі невідомо про те що він являється власником нежитлового приміщення - спального корпусу А , за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Генічеська Гірка, вул. Набережна, 32, пансіонат Строитель , що він ніякого нерухомого майна у свою власність не придбавав, та на себе нічого не реєстрував. Крім цього, ОСОБА_7 зазначив, що він ніколи не перебував в АР Крим, та в будь-яких позовів до Київського районного суду м. Сімферополь він не надавав. Також йому невідомий реєстратор - ОСОБА_6 Також ОСОБА_7 повідомив про те, що його особистий паспорт громадянина України в період 2013-2014 року перебував у володінні гр. ОСОБА_8, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1.
В ході досудового розслідування було встановлено, що реєстратор - ОСОБА_6, працевлаштований в КП Херсонське бюро технічної інвентаризації Херсонської області, але фактично здійснює свою діяльність в м. Генічеськ Херсонської області, а саме в приміщенні КП Генічеське бюро технічної інвентаризації Херсонської обласної ради, що розташоване за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Соборна, 17. В ході подальшого досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Новокаховського міського суду Херсонської області, 06.07.2018, було проведено обшук за місцем фактичного здійснення своїх трудових обов'язків державним реєстратором КП Херсонське БТІ ХОР - ОСОБА_6, в кабінеті державного реєстратора - КП Генічеське БТІ , за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Соборна, 17. Під час обшуку реєстраційної справи за заявою ОСОБА_7 в кабінеті державного реєстратора ОСОБА_6, виявлено не було. Як пояснив під час обшуку ОСОБА_6, він не відправляв вказану реєстраційну справу до відділу реєстрації, і вказана реєстраційна справа повинна бути в його кабінеті, але в ході обшуку реєстраційну справу за заявою ОСОБА_7 виявлено не було, її відсутність державний реєстратор ОСОБА_6 ніяким чином пояснити не зміг.
Також був допитаним в якості свідка ОСОБА_6, який показав, що 23.05.2018, до нього як до державного реєстратора звернувся раніше невідомий йому чоловік з приводу здійснення реєстрації об'єкту нерухомого майна - спального корпусу А , на базі пансіонату Строитель , за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Генічеська Гірка, вул. Набережна, 32. Вказаний громадянин представився ОСОБА_7 та надав свій паспорт громадянина України, та заяву про реєстрацію вказаного об'єкту нерухомості. В якості підстави для здійснення реєстрації ОСОБА_7 надав оригінал рішення Київського районного суду м. Сімферополь №319/574/14 від 14.03.2014, технічний паспорт на об'єкт нерухомості. На підставі даних документів, 24.05.2018, зі свого особистого ключа в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_6 здійснив реєстрації вказаного об'єкту нерухомості за ОСОБА_7, після чого виписав йому квитанцію про оплату №23, за якою він здійснив оплату за послугу реєстрації. Після здійснення даної реєстрації, у ОСОБА_6 виникли сумніви щодо дійсності рішення суду №319/574/14 від 14.03.2014, у зв'язку із чим, ним було направлено запит щодо надання копії даного рішення суду. Через деякий час запит повернувся, оскільки листування з АР Крим на даний момент не відбувається. Розуміючи те, що ОСОБА_6 не зможе отримати відповіді на свій запит, він зрозумів, що допустив помилку, оскільки в Єдиному реєстрі судових рішень, судове рішення №319/574/14 від 14.03.2014 відсутнє. У зв'язку із цим, 23.06.2018, ОСОБА_6 відмінив реєстрацію за ОСОБА_7, керуючись лише тим, що в Єдиному державному реєстрі речових прав є можливість здійснення відміни реєстрації, натиснувши відповідну функцію, без будь-яких на те підстав. Де саме на теперішній час знаходиться реєстраційна справа за заявою ОСОБА_7, ОСОБА_6 невідомо, хоча і повинна знаходитись в його кабінеті.
Будучи повторно допитані потерпілий ОСОБА_4 та свідок ОСОБА_9 показали, що 11.10.2018, вони брали участь у судовому засіданні в Генічеському районному суді Херсонської області, у цивільній справі за позовом ОСОБА_10 Дана справа перебуває на розгляду судді Генічеського районного суду Херсонської області - Кропівіної О.П. В ході судового розгляду, ОСОБА_4 та ОСОБА_9 повідомили судді Кропівіній О.П. про те, що поки йде цивільне провадження, нерухоме майно на базі пансіонату Будівельник в с. Генічеська Гірка, невідомі особи намагаються переоформити на підставі рішення Київського районного суду м. Сімферополь. У відповідь на це суддя Кропівіна О.П. зазначила, що у неї на розгляді перебувала аналогічна справа щодо переоформлення нерухомості на території коси Арабатська стрілка в Генічеському районі Херсонської області, на підставі також рішення судді Київського районного суду м. Сімферополь - Долгополової, яке також є підробним. Як повідомила суддя Кропівіна О.П., номер даної цивільної справи №653/39/18, провадження №2/653/488/18, за позовом ОСОБА_2 до Кримського ПТНЗ Калинівське професійне - технічне аграрне училище, третя особа - відділ у Генічеському районі головного управління держгеокадастру у Херсонській області . Підробне рішення суду суддя Кропівіна О.П. продемонструвала ОСОБА_4 та ОСОБА_9, але повідомила, що надасть ознайомитись з матеріалами цивільної справи лише слідчому, який надасть ухвалу про тимчасовий доступ до документів.
Враховуючи , що зазначені документи мають суттєве значення для кримінального провадження, а також зважаючи на необхідність встановлення осіб, які можуть бути причетними до вчинення даного кримінального правопорушення, необхідним є отримання тимчасового доступу до вказаних документів.
Слідчий СВ Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання за своєї відсутності, наполягаючи на його задоволенні.
Джерело: https://opendatabot.ua/court/79186570-2e815ae96df021e423101ce3a67df896

0 коментарів