Комунальному підприємству "Криничанське бюро технічної інвентаризації" скасовано 04.01.2018

Міністерство юстиції України

Дніпропетровська область

29-04-2020 14:20

Позивач ОСОБА_3 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позов до Державного реєстратора Комунального підприємства "Криничанське бюро технічної інвентаризації" Дніпропетровської області Тувстухи Юрія Миколайовича, треті особи без самостійних вимог - Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Олімпекс-Агро" (третя особа-1), Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Віта 2000" (третя особа-2), Управління Держгеокадастру у Новомосковському р-ні Дніпропетровської області (третя особа-3) про скасування рішення.
Позов обґрунтовано тим, що державним реєстратором Комунального підприємства "Криничанське бюро технічної інвентаризації" Дніпропетровської області здійснено державну реєстрацію права оренди за договором оренди землі укладеними позивачем з Товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-Віта 2000", з порушенням вимог законодавства, оскільки державну реєстрацію вчинено відповідачем без перевірки інформації про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав. Перевірка інформації про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав є обов'язковою умовою для здійснення реєстраційних дій для недопущення одночасного існування подвійної державної реєстрації, чого не було здійснено відповідачем.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 липня 2017 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено. позивачем (ОСОБА_3) подано апеляційну скаргу, згідно якої просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.На думку колегії суддів апеляційної інстанції аналіз зазначених норм дозволяє зробити висновок про обов'язок державного реєстратора перевірити відомості про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі.
Натомість, матеріали справи підтверджують те, що відповідачем належним чином не було перевірено раніше зареєстровані права на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1 за ТОВ АФ Олімпекс-Агро , не було зроблено запитів до уповноважених органів, які здійснювали реєстрацію прав на нерухоме майно до 01.01.2013 року, не зважаючи на те, що поданий на реєстрацій: у 2016 році договір оренди датований 10.03.2012 року (а реєстрація проведена в 2016).
На думку колегії суддів апеляційної інстанції такі дії відповідача потягли за собою повторну реєстрацію договорів оренди одного і того ж об'єкту оренди, зумовивши ситуацію, за якої одну і ту ж земельну ділянку передано в оренду різним орендарям. Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - задовольнити.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 липня 2017 року - скасувати.
Позов задовольнити. Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Комунального підприємства "Криничанське бюро технічної інвентаризації" Дніпропетровської області індексний номер 28946467 від 25.03.2016 року про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки від 10.03.2012 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-Віта 2000" та ОСОБА_3, на підставі якого до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (спеціальний розділ) внесено запис про реєстрацію іншого речового права № 13878920
Джерело: https://opendatabot.ua/court/71243716-54dac3cf1c25badac3a3568e17a07b2f

0 коментарів